پورتال اطلاع رسانی مرکز حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران


دکتر قاضی‌زاده هاشمی در دیدار با کارکنان حراست؛ حراست هر دستگاه از ماموریت، اهداف و وظایف  آن دستگاه نگهبانی می‌کند.
11 اردیبهشت 03 | بازدید | 2 دقیقه مطالعه

دکتر قاضی‌زاده هاشمی در دیدار با کارکنان حراست؛ حراست هر دستگاه از ماموریت، اهداف و وظایف آن دستگاه نگهبانی می‌کند.

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با کارکنان حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران ستاد، شرکت‌های تابعه و استان‌ها، اظهار کرد: خدمت همکارانم در حراست های سراسر کشور خداقوت می‌گویم. شما همواره حضور فعال و موثری در عرصه‌های مختلف دارید و امیدواریم خداوند رحمان این تلاش‌های مخلصانه شما در مسیر خدمت به خانواده شهدا را بپذیرد و مورد رحمت الهی قرار گیرید.

وی افزود: امیدوارم این جلسات ادامه دار باشد، زیرا به غیر از دغدغه‌هایی که در آن مطرح می‌شود، فرصتی برای مشورت دادن به مدیران و آسیب‌شناسی و همچنین فهم دقیق‌تر و میدانی از شرایط موسسات و نیز تبیین سیاست‌ها و پاسخگویی به شبهات است.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: حراست هر دستگاه از ماموریت و وظیفه آن دستگاه نگهبانی می‌کند، هر نهادی نیز برای محقق کردن هدفی به وجود آمده و وظایفی دارد. ما باید بدانیم بنیاد شهید و امور ایثارگران برای چه تاسیس شده و قرار است از چه چیزی حراست شود که البته شما بهتر می‌دانید در شرایطی که امام راحل (ره) اینجا را تأسیس کردند، هدف این بود که حکومت از کسانی که در راه انقلاب فداکاری کردند، حمایت کند. 

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: بنیاد مأموریت‌های ویژه‌ای در این مسیر پیدا کرد تا هم حوزه ایثار و شهادت را ترویج دهد و هم به تکریم خانواده‌های ایثارگران برای تقویت انقلاب بپردازد و تا وقتی در این مسیر حرکت کند، به وظیفه خود عمل کرده و حراست باید چنین دیدگاهی داشته باشد و تاکید من بر این است که کارکنان در حراست توجه به اهداف بنیاد داشته باشند.

وی افزود: با توجه به اینکه بنیاد یک نهاد کاملا دینی و فرهنگی است باید نوع اقدامات آن هم متفاوت باشد که نیاز به یک کار دقیق علمی و مشورتی دارد و باید یک امر پژوهشی وابسته شکل گیرد و مشاورین در امور مختلف به شما مشورت دهند.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: کارکنان حراست باید آموزش‌های خاص دیده و استفاده از فناوری در حوزه پیشگیری، رصد و جمع‌آوری اطلاعات مد نظر قرار داده شود تا حراست بتواند مدیریت جامعی داشته باشد.

معاون رییس‌جمهور ادامه داد: بخش دیگر موضوع رفتار است، دولت جمهوری اسلامی طی این چهل سال، خدمات قابل قبولی به خانواده ایثارگران داده است و خوشبختانه خانواده‌هایی که جزو دهک های پایین بودند، وضعیت قابل قبولی پیدا کردند، به خصوص طی این دو سال علیرغم تورم، بحث تکریم خانواده‌ها بیشتر شده است.


دکتر قاضی‌زاده هاشمی خطاب به کارکنان حراست گفت: شما پاسدار فاصله حرف و عمل هستید و باید کاری کنید که عمل بنیاد مانند آرمان‌های آن باشد. همچنین باید ارتباط روشنی بین حراست و حوزه حقوقی برقرار باشد و جلسات متعددی داشته باشند. برخورد شما با مدیران و همکاران نیز مشفقانه باشد، سعی شده در فرآیند جذب و به کارگیری به صورت فعالانه حراست را درگیر کنیم تا هر نیرویی که وارد سازمان می شود با جلب نظر حراست باشد.

 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: در رابطه با نیروی انسانی هم باید نهایت توجه را به کار گفت تا نیروی کارآمد استخدام شود. ما با تخصصی شدن حوزه حراست کاملا موافقیم و با بهره‌گیری از فناوری می‌توانیم بهتر عمل کنیم.
همچنین در ابتدای این نشست، سید منصور بنی‌هاشمی، رییس مرکز حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران گزارشی از عملکرداز حوزه های مختلف حراست ارائه کرد.

برای درج نظر، ابتدا وارد حساب کاربری شوید.

لطفا صبر کنید...